office

اپل در سال ۲۰۱۷ با iOS به یک کمپانی تریلیون دلاری تبدیل می‌شود

آیا در سال ۲۰۱۷ اپل بالاخره به ۱ تریلیون دلار درآمد از iOS خواهد رسید؟ Horce Dediu تحلیلگر Asymco معتقد است که ترکیب درآمد فروش محصولات iOS و بخش خدمات آن (نرم افزار، حق عضویت و مدیا) از ۱ تریلیون دلار عبور خواهد کرد.

طبق آمار او، درآمد کلی فروش محصولات iOS در اواسط ۲۰۱۷ به ۹۸۰ میلیارد دلار می‌رسد، از ۱۰ سال پیش تا کنون ۱٫۲ میلیارد آیفون در دنیا فروخته شده و این فروش آیفون را به موفق‌ترین سری کالا دنیا بدل کرده است. اگر فروش آیفون، آیپاد، آیپد، اپل واچ و اپل تی‌وی را در نظر بگیریم، این رقم به ۱٫۷۵ میلیارد افزایش می‌یابد.

با اضافه کردن ۱۰۰ میلیارد دلاری که اپل در حال حاضر از طریق فروش اپلیکیشن‌ها، حق عضویت و مدیا به دست آورده است، بسیار واضح است که کوپرتینویی‌ها می‌تواند رقم ۱ تریلیون دلار را در سال ۲۰۱۷ رد کنند اما برخی از سرمایه گذاران معتقدند که اپل با عرضه محصولی دیگر، به یک تریلیون دلار می‌رسد.

میلیاردها دستگاه iOS در دنیا وجود دارد که استفاده می‌شوند و یک منبع درآمد فوق‌العاده برای اپل به حساب می‌آیند. Deidu همچنین در مطلب خود آورده که سالانه ۱۷٫۵ تریلیون بار از آیفون استفاده می‌گردد که به طور میانگین روزی ۴۸ میلیارد بار می‌شود.

اپل در سال ۲۰۱۷ نیز همچنان در حوزه موبایل فعال می‌ماند. این کمپانی احتمالاً در ماه مارس از آیپدهای جدید خود رونمایی می‌کند و آیفون‌های جدید و اپل واچ جدید نیز در سپتامبر رونمایی می‌شوند. گفته می‌شود که یک مدل خاص از آیفون با تغییرات بسیار همانند استفاده از صفحه نمایش OLED و شارژر بی‌سیم در سال ۲۰۱۷ معرفی می‌شود.
3 thoughts on “اپل در سال ۲۰۱۷ با iOS به یک کمپانی تریلیون دلاری تبدیل می‌شود

پاسخ دهید

X