779df8dae6ceb4310c0736a3476346f0

درباره رابرت کیوساکی، زندگی نامه : بخش هفتم

بخش ۱ – مثل ثروتمندان فکر کنید » مقدمه

مثل پولدارها فکر کنید

زندگی، انتخاب کردن است. وقتی که نه سالم بود، من پولدار شدن را انتخاب کردم. من دو پدر داشتم، یکی پولدار و دیگری بی‌پول بود. پدر واقعی من، یعنی پدر بی‌پول، تحصیلات عالی در سطح PhD داشت و بسیار باهوش بود. پدر بهترین دوستم، یعنی پدر پولدار، کلاس هشتم را هم نتوانست به پایان برساند. هر دویشان در حرفه خود بسختی کار می‌کردند و موفق بودند. هر دویشان درآمد قابل توجهی داشتند، با این حال یکی از آنها از نظر مالی همیشه در تنگنا بود. آن دیگری بزرگترین سرمایه‌دار هاوایی بود. یکی از آنها با برجای گذاشتن دهها میلیون دلار برای خانواده‌اش، موسسات خیریه، و کلیسای محل فوت کرد. آن دیگری صورتحساب های پرداخت نشده از خود بجای گذاشت. هر دویشان نصیحت‌هایی به من می‌کردند، اما نصیحت‌شان متفاوت بود. هر دو آنها قویاً به تحصیلات اعتقاد داشتند اما هر کدام رشته تحصیلی متفاوتی پیشنهاد می‌کردند.

اگر فقط یک پدر داشتم، مجبور بودم توصیه‌اش را رد یا قبول کنم. داشتن دو پدر این انتخاب را به من داد که دو دیدگاه داشته باشم : یکی از پدر پولدار و یکی هم از پدر بی‌پول.

بجای اینکه بسادگی یکی از آنها را قبول یا رد کنم، سعی کردم در این مورد بیشتر فکر کنم و مقایسه کنم و سپس انتخاب کنم. مشکل این بود که مرد پولدار هنوز آنقدر پولدار نشده بود، و مرد بی‌پول هنوز آنقدر بی‌پول نشده بود. هر دو آنها تازه کارشان را در حرفه خود شروع کرده بودند، و هر دو برای پول تلاش می‌کردند. اما هر کدام از آنها دیدگاه متفاوتی نسبت به پول داشت.

در سن نُه سالگی، من انتخاب کردم که به پدر بی‌پول، حتی با وجود تحصیلات دانشگاهی که داشت، گوش نکنم،. من تصمیم گرفتم در مورد پول به حرف پدر پولدارم گوش کنم و از او یاد بگیرم. به کلامی دیگر، من تصمیم گرفتم پولدار شوم. درسهایی که من از او یاد گرفتم، درسهایی ست که با شما به اشتراک می‌گذارم.

وقتیکه نوجوان هستیم، عموماً بزرگترها بجای ما انتخاب می‌کنند. همچنانکه رشد می‌کنیم و بالغ می‌شویم، میاموزیم که خودمان انتخاب کنیم، انتخابی آهسته، با روندی ثابت و سرشار از شادی و گاهی ناامیدی. اکنون زمان آن رسیده است که یکی از اساسی‌ترین و بحرانی ‌ترین تصمیم زندگی‌مان را بگیریم : کنترل داشتن برامور مالی. چرا بحرانی؟ چون اگر بر امور مالی کنترل داشته باشی، به اندازه‌ای قدرتمند خواهی شد که زندگی جدیدی برای خود تشکیل می‌دهی. این انتخاب، در حقیقت، مجموعه‌ای از انتخابهای کوچک است. تصمیم به تغییر آینده مالی‌تان صرفاً مقدمات کار است. تصمیم به پیگیری و اداره کارها، هر روز که چشمتان را باز می‌کنید، انتخاب بحرانی‌تری ست. چه راهی را باید انتخاب کنید که به خط پایان برسید؟

این آموزش، نقشه راه برای رسیدن به زندگی مطلوب‌تان است. شما در سه بخش هدایت می‌شوید، ۱ . مسیری ناهموار با ایده‌های غنی، ۲ . اطلاعات عملی، و ۳ . تمرینهای طرح‌ریزی شده. نه اینکه جهت حرکت را به شما نشان دهیم، بلکه برای اینکه چراغی در مسیرتان روشن کرده باشیم. در بخش اول “مثل پولدارها فکر کنید”، شما روشهای قدیمی را کنار می‌گذارید و با ایده‌های جدیدی که قدرتمندانه شما را به جلو هدایت می‌کنند آشنا می‌شوید تا قله استقلال مالی را فتح کنید. در بخش دوم، “از ثروتمندان بیاموزید”، شما دانش لازم را برای ادامه پیشروی در این مسیر فرا می‌گیرید. در بخش سوم، “همان کارهای ثروتمندان را بکنید”، شما با یک برنامه گام به گام به طرف مقصدتان هدایت می‌شوید.

اما قبل از همه اینها، وضعیت مالی خود را بررسی کنید. در ادامه مطلب در صفحات آینده، شما با ترسهای تان، تفکرات کهنه‌تان، و موانع فکری و روحی و محیطی نهفته در وجودتان آشنا می‌شوید که تا کنون جلوی پیشرفت شما را می‌گرفتند.

شما فهرستی از نقاط قوت ها ، اشتیاق‌ها و علاقه‌مندی‌های‌تان می‌سازید، چیزهایی که همواره در خودتان داشتید ولی از وجوشان آگاه نبودید، قدرتهایی که می‌تواند شما را از پیچ و خم های مشکلات مالی برهاند. و با ایده‌های جدیدی درباره پول آشنا می‌شوید، ایده‌هایی که نیروهای درونی شما را همسو می‌کند و در مسیر رویاهای‌تان به پیش می‌برد.

برگرفته از سایت : .ir-success.ir
پاسخ دهید

X