The sun shines through the glass at the Apple store on Broadway. The producer of iPhones and iPads became for a second day in a row the most valuable company in the world with a market value of $337.2 billion, surpassing Exxon at $330.8 billion, and remained ahead after the markets closed.

شیائومی و هواوی جزو ۵۰ کمپانی خلاق برتر جهان در سال ۲۰۱۶

هر ساله گروه مشاوره بوستون در آمریکا (Boston Consulting Group) لیستی از ۵۰ کمپانی‌ خلاق و نوآور سال را منتشر می‌کند و دو کمپانی چینی شیائومی و هواوی هم توانسته‌اند در لیست سال ۲۰۱۶ این گروه جایی برای خود دست و پا کنند. بر اساس این تحقیق، اپل، گوگل، تسلا، مایکروسافت، آمازون و نت‌فلیکس به ترتیب در رده‌های اول تا ششم قرار گرفتند و نکته جالب این که اپل تنها شرکتی است که برای یازده سال پیاپی در رتبه اول ایستاده‌ است.

طبق گزارشات، کمپانی اپل سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه هزینه کرده‌ است و شاید یکی از دلایل قرار گرفتن در سکوی اول نیز توجه این کمپانی به نوآوری و کارهای خلاقانه بوده است. گوگل هم یکی دیگر از کمپانی‌های مشهور به سرمایه‌گذاری کلان برای استخدام افراد خلاق و پروژه‌های تحقیقاتی است.

bcg_worlds_most_innovative_company

از بین شرکت‌های چینی، کمپانی شیائومی در رتبه ۳۵ و بالاتر از کمپانی‌های دل، هوندا، اینتل و رقیب چینی‌اش هواوی ایستاده است. سال گذشته این کمپانی چندین محصول نو به دنیا معرفی کرد که جذاب‌ترینشان گوشی هوشمند می‌ میکس (Mi Mix) بود. به علاوه این کمپانی به استارت‌آپ‌های کوچک کمک کرد تا ایده‌هایشان را در محصولات شیائومی پیاده کنند. از طرف دیگر کمپانی هواوی در پله ۴۶ این جدول قرار گرفت که یکی از دلایل قرار گرفتن هواوی در این لیست، معرفی چندین گوشی هوشمند جدید از این کمپانی به علاوه چندین محصول خلاقانه دیگر در سال ۲۰۱۶ بود. در چند سال گذشته کمپانی‌های جدید دیگری به غیر از هواوی و شیائومی در چین تاسیس شده‌اند که با سرعتی زیاد در حال ارائه محصولاتی جدید به بازار هستند.
پاسخ دهید

X