rols-14

ضرر و زیان سالانه کمپانی رولز رویس

بیلان مالی شرکت رولز رویس از ضرر و زیان سالانه این کمپانی معادل ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون پوند حکایت دارد.

سقوط ارزش پوند در برابر دلار آمریکا یکی از عوامل ضرر بالای این کمپانی بریتانیایی عنوان شده است.

از سوی دیگر توافق مالی با مقامات بریتانیایی، آمریکایی و برزیلی برای حل و فصل یک پرونده فساد مالی هزینه بالایی را متوجه کمپانی رولز رویس کرده است.

کندی روند تقاضا برای موتورهای هواپیمای رولز رویس تبعات منفی برروی فعالیتهای این شرکت داشته است. علاوه بر موتور هواپیما، رولز رویس در تولید موتورهای زیردریایی، کشتی و ساخت خودرو نیز شهرت دارد.

 

  • رولز-رویس موتور کارز (به انگلیسی: Rolls-Royce Motor Cars) شرکت خودروسازی بریتانیایی است، که در زمینه مهندسی، طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس فعالیت می‌نماید. این شرکت در سال ۱۹۰۶ توسط چارلز رولز و هنری رویس، تحت نام رولز-رویس لیمیتد تأسیس شد.

شرکت رولز-رویس از سال ۱۹۱۴ بخش طراحی و تولید موتورهای هواگرد را نیز به خط تولید کارخانجات خود اضافه کرد. در سال ۱۹۷۱ برای جلوگیری از ورشکستگی شرکت رولز-رویس، دارایی‌های این شرکت از سوی دولت بریتانیا، ملی اعلام شد، سپس در سال ۱۹۷۳ شرکت رولز-رویس به دو شرکت تفکیک شد و بخش خودروسازی رولز-رویس موتورز نام گرفت و بخش هوافضای آن نیز تحت عنوان رولز-رویس هلدینگ ثبت گردید.

در ۱۹۸۰ مدیریت رولز-رویس موتورز به شرکت ویکرز سپرده شد. در ۱۹۸۷ توسط گروه فولکس‌واگن خریداری شد، که در نهایت در سال ۱۹۹۸ به ب‌ام‌و واگذار گردید و نام آن نیز به رولز-رویس موتور کارز تغییر پیدا کرد. این شرکت هم‌اکنون بعنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت خودروسازی ب‌ام‌و به‌شمار می‌آید.
X