7820621-12128566

درباره کمپانی معروف راک استار گیمز،معرفی راک استار نورث : بخش دوم

راک‌استار نورث (به انگلیسی: Rockstar North) یک توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی اسکاتلندی است. این شرکت بخشی از راک‌استار گیمز، و متعلق به تیک-تو اینتراکتیو است. راک‌استار نرت توسعه دهندهٔ اصلی سری اتومبیل‌دزدی بزرگ از جمله اتومبیل‌دزدی بزرگ ۳، اتومبیل‌دزدی بزرگ: وایس سیتی و اتومبیل‌دزدی بزرگ: سن آندریاس می‌باشد.

درباره کمپانی معروف راک استار گیمز،معرفی راک استار نورث : بخش دوم

این شرکت تابعه راک‌استار گیمز در سال ۱۹۸۸ (به‌عنوان دی‌ام‌ای دیزاین) و ۲۰۰۲ (راک‌استار نورث) بنا نهاده شده است.بنیان گذاران آن افرادی همچون دیوید جونز، رازل کی، استیو هامون، مایک دیلی به عنوان دی‌ام‌ای دیزاین و سم هوسر، دن هوسر، لسلی بنزیه، آرون گاربات،آدام فولر، آندرو سمپل،اوب مروج به عنوان راک‌استار گیمز تشکیل داده اند.

0_945ae_5e76ae9a_xl

دفتر مرکزی آن در ادینبرو، اسکاتلند، بریتانیا با مدیرعاملی  لسلی بنزیه  بوده که افراد کلیدی آن شامل لسلی بنزیه (مدیرعامل، تهیه کننده) اندرو سمپل (مدیر استودیو) آرون گاربات (مدیر هنری) آدام فولر (مدیر فنی) می باشد.

درباره کمپانی معروف راک استار گیمز،معرفی راک استار نورث : بخش دوم

شرکت راک استار گیمز در واقع شرکت تابعه تیک-تو اینتراکتیو (نرم‌افزار تیک-تو اینتراکتیو (به انگلیسی: Take-Two Interactive Software) (مختصر با نام تیک۲) و هم‌چنین با نام تیک-تو شناخته می‌شود، یک شرکت آمریکایی چندملیتی ناشر بازی‌های ویدئویی و صاحب شرکت‌های راک‌استار گیمز و ۲کا گیمز است. دفتر مرکزی این شرکت در نیویورک و مقر بین‌المللی آن در ویندزور، بریتانیا است. استودیوهای توسعه‌دهنده خود در شهرهای سن دیگو، ونکوور، تورنتو و نوواتوی کالیفرنیا قرار دارد.تیک-تو بازی‌های قابل توجهٔ را توسعه داده است که می‌توان سری اتومبیل‌دزدی بزرگ، سری باشگاه نیمه‌شب، سری شکارچی انسان و سری بایوشاک را از جمله آن‌ها نام برد. به عنوان صاحب شرکت ۲کا گیمز، بازی‌های ورزشی زیادی ارائه کرده است.) می باشد که درسال ۱۹۹۸ تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در نیویورک (آمریکا) می باشد.محدوده فعالیت آن  در زمینه صنعت بازی‌های ویدئویی بوده که افراد کلیدی همچون سم هوسر (مدیرعامل) دن هوسر (معاون مدیرعامل) می باشد.

abf83606bc0515d3fa3d6422d709e66b

لازم به ذکر هست سام هوسر (به انگلیسی: Sam Houser) یک تولیدکننده و توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی انگلیسی است. او مدیرعامل و از بنیانگذاران شرکت راک‌استار گیمز و یکی از نیروهای محرک خلاق پشت بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ، که کارگردان و تهیه‌کننده بازی سوم است. او جوابگوی بردن اتومبیل‌دزدی بزرگ به گرافیک سه‌بعدی بود، که البته این عمل یکی از دلایل اصلی موفقیت سری بازی‌های اتومبیل‌دزدی بزرگ بود
پاسخ دهید

X